Kart Koruma Poliçesi || Karagöz Sigorta Hizmetleri

Kart Koruma Poliçesi

Türkiye’de kredi kartı kullanımının giderek artmasının yanı sıra özellikle büyük şehirlerde kapkaç, hırsızlık gibi suçların da artış göstermesi ile birlikte, Kart Koruma Poliçesi, sigortalıların kullanımına sunuldu. Kart Koruma Poliçesi’nde kartın kullanıma kapanması, yetkisiz kişilerce kullanımdan doğabilecek zararın karşılanmasına yönelik Kart Koruma Desteği’nin yanı sıra kartla birlikte çalınan ya da kaybolan kişisel eşyaların yenilenmesi için Mali Destek; seyahat sırasında kayıp ya da çalıntı nedeniyle oluşabilecek zararın karşılandığı ‘Seyahat Desteği’ planları da yer alıyor.

Kart Koruma Sigortası Teminatlar;


Kart Koruma Planı Sigortası; Bireysel Plan ve Aile Planı olmak üzere iki farklı şekilde düzenlenebilmektedir. Bireysel Plan'da tek bir sigortalı için teminat sağlanırken, Aile Planı'nda asıl poliçe sahibine ek olarak, bu kişi ile aynı evde yaşayan dört kişi daha poliçe kapsamına alınabilmektedir.

Kart Koruma Sigortası kapsamında sunulan teminatlar ve detayları aşağıda sunulmaktadır.7 gün 24 saat, tek numaradan kayıp/çalıntı bildirimi


Kart Koruma Poliçesi kapsamında, kartı çalınan ya da kaybolan sigortalı sahip olduğu tüm kartları için dünya çapında 7 gün 24 saat tek bir numaradan kayıp/çalıntı bildirimi yapabiliyor ve tüm kartları anında kullanıma kapatılıyor. Bildirim öncesi ve bildirimden sonra geçen sürede; şayet kart yetkisiz kişilerce kullanılmış ve kartı düzenleyen kuruluşa borçlanılmışsa, teminat çerçevesinde bu kuruluşa yapılması gereken belli tutarlara kadar olan ödemeler de Anadolu Sigorta tarafından karşılanıyor.Kimlik kartları yenileme işlemleri de poliçe kapsamında


Özellikle yurtdışında iken çalınan veya kaybolan nakit paranın yanında kişiye özel kimlik kartları, pasaport ve ehliyet gibi kartların yenilenmesi de büyük sıkıntı yaratabiliyor. Kart Koruma Poliçesi'nin kapsamında, kişi yurtdışında iken sigortalı kartlarla birlikte çalınan veya kaybolan kimlik kartları, pasaport ve sürücü ehliyeti gibi kimliklerin yenileme işlemleri için ödenecek masraflar da teminat kapsamında karşılanıyor.Seyahate çıkarken kaygıları evde bırakın…


Kart Koruma Poliçesi'nin kapsamında verdiği ‘Seyahat Desteği kapsamında; kişisel bagajların çalınması veya kaybolması halinde bulunan bagajın sigortalıya ulaştırılması için bulan kişinin yapacağı telefon, posta, kargo gibi masraflar da karşılanıyor. Teminat çerçevesinde, kayıp bagajın sigortalıya ulaştırılması için yapılacak masraflar ödeniyor. Yine yurtdışında iken, sigortalı kartla birlikte çalınan ve kaybolan para için sunulan kayıp nakit sigortasının yanı sıra, acil nakit avans verilmesi, yurtdışında iken acil otel faturalarının ödenmesi, seyahat biletlerinin yenilenmesi, kayıp ve çalıntı ihbarında bulunulması için yapılan iletişim masrafları da teminat kapsamında yer alıyor.

Kart Koruma Planı’nın kayıp çalıntı ve asistans hizmetleri CPP Türkiye tarafından sağlanıyor. CPP Group Plc., 30 yılı aşkın süredir 15 ülkede kurduğu operasyon ile tüm dünyadaki 11 milyon müşterisine yaşam destek hizmetleri sunuyor.

Kart Koruma Poliçesi kapsamında poliçe sahiplerine, bütün bunlara ek olarak, kart ve cüzdan kaybından bağımsız olmak üzere, tüm poliçe süresi boyunca kullanılabilecekleri, limitsiz bir asistans paketine sahip olma imkanı da tanınıyor.

Üstelik prim ödemelerinde, nakit veya anlaşmalı banka kartları ile blokeli olarak 3 taksitte ödeme kolaylığı da mevcut.

Ürünlerimiz